БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 20:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Види та сорти дерев’яної вагонки


Особливості вагонки різних сортів

Тенденції до натуральних інтер’єрів існують з незапам’ятних часів і до цих пір актуальні. Вагонка дерев’яна користується особливим попитом серед споживачів, так як поєднує в собі всі ті якості, які зазвичай люди хочуть отримати від декоративного оздоблення. Естетична чарівність, екологічна чистота, тепло і аромат природи дарують пиломатеріали внутрішньому оздобленню будинку або його екстер’єру.

Переваги вагонки й євровагонки очевидні:

  • якісна обробка дощок забезпечує їй ідеальний зовнішній вигляд – без тріщин, зазубрин і випадаючих сучків;
  • вагонка дерев’яна не має цвілі, синяви, гнилі і червоточини;
  • додаткова обробка робить її непривабливою для комах і грибків і збільшить термін служби;
  • євровагонка володіє відмінними звукоізоляційними і теплоізоляційними якостями;
  • в приміщенні з облицюванням з дерев’яних дощок легко дихати і комфортно перебувати;
  • унікальні малюнки і відтінки деревини різних сортів дозволяють створювати інтер’єри в різній колірній гаммі і підходять під багато стильових рішень.

Продаж вагонки дерев’яної й євровагонки власного виробництва компанії “Древосвіт” здійснюється з оперативною доставкою по всіх містах України. Ми здійснюємо суворий контроль якості на всіх етапах виготовлення пиломатеріалів і ретельно сортуємо готову продукцію.

Вибір – вагонка або євровагонка?

Вагонка дерев’яна – універсальний облицювальний матеріал, який використовується в різних цілях. Вона підходить для зовнішньої і внутрішньої обробки житлових будинків, балконів, бань, саун, для облагородження садових будівель і технічних приміщень.

Відповідно до виду профілю, прийнято розрізняти класичну вагонку і євровагонку, яка виготовляється за європейськими стандартами якості. Між собою вони також розрізняються розмірами і наявністю вентиляційних отворів, якими забезпечується “європейська дошка”.

Сортність вагонки

Перш, ніж упакувати вагонку в термоусадочну плівку, виробник сортує її відповідно до загальноприйнятих стандартів. Природні дефекти деревини та особливості її обробки визначають клас готового виробу.

Клас “Екстра” (або “Преміум”) – це добірна євровагонка, з ідеальним природним малюнком, повною відсутністю найменших сучків і смоляних кишень. Вартість євровагонки такого класу досить висока, тому вибирають її тільки вкрай вимогливі клієнти.

Для більш економного зовнішнього облицювання, але зі збереженням краси природного малюнка деревини застосовується євровагонка класу А. Це також строго добірна дошка, але з наявністю “живих” сучків світлого кольору, які багато споживачів розглядають, як природний декоративний елемент, що додає інтер’єру деякої чарівності. Вагонка цього класу чудово виглядає під прозорим лаком.

Обидва варіанти вагонки (класів “екстра” і А) мають абсолютно однакову технологію виробництва, проходять камерну сушку і мають однакову якість поверхні.

У євровагонки класу В є частково сучки, які випали, частково – “живі”, вона може мати смоляні кишеньки і серцевину. Цей сорт зазвичай використовується під фарбування.

Для обробки технічних і господарських будівель підходить бюджетний варіант – вагонка дерев’яна класу С зі смоляними кишенями і сучками. При цьому в ній допускається наявність тріщин до 5% від загальної довжини виробу.

У продажу можна зустріти варіанти проміжні – євровагонку категорій АВ і ВС.

Таке сортування дозволяє раціонально використовувати пиломатеріали і отримувати очікувані результати. Немає необхідності, наприклад, переплачувати за євровагонку класу “екстра” при обробці дачного сарайчика. У той же час, обшиваючи робочий кабінет керівника вищої ланки великої компанії, розумніше віддати перевагу саме преміальному сорту вагонки, так як він створює благородний інтер’єр, який говорить про бездоганний смак господаря і його високе становище.

Породи деревини при виготовленні вагонки

Дерев’яна вагонка і єврвагонка можуть виготовлятися з листяних або хвойних порід деревини. Пиломатеріали з сосни, ялини та модрини більш універсальні і можуть бути застосовані при обшивці приміщень всередині і при фасадних роботах. Листяні породи оптимальні для внутрішніх оздоблювальних робіт.

Сучасні технології обробки натуральної деревини та переваги натурального матеріалу роблять вагонку дерев’яну і євровагонку оптимальним варіантом, широко затребуваним в обшивці приміщень різного призначення. Вдале поєднання достоїнств і доступної ціни також впливають на популярність цього матеріалу.

Євровагонка – попередньо висушені дошки, дихаючі і вбирають вологу. Єдине обмеження по роботі з нею – наявність сухої погоди при зовнішніх роботах або опалення – при внутрішній обробці в сиру погоду. При експлуатації євровагонка набирає рівень вологості, який є збалансованим з зовнішніми умовами, що забезпечує збереження її естетичних якостей, практичності і довговічності.

Оформляючи інтер’єри та екстер’єри в еко-стилі, в стилі кантрі і прованс, віддавайте перевагу природним матеріалам – нехай природна краса поєднується з бездоганними характеристиками вагонки й євровагонки!