БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 20:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Блок-хаус


Блок-хаус – бюджетний підхід до розкішного дому

Дерев’яні будинки – модна тенденція останніх років. Але перебудовувати котеджі, щоб відповідати останнім віянням, неможливо. Обшивка блок-хаусом допомагає будівлям з цегли або бетону перетворитися в розкішний дерев’яний терем за лічені дні. Тільки професійний будівельник зможе зрозуміти, що будинок побудований не з оциліндрованих колод або профільованого бруса.

Виробнича компанія “Древосвіт” виготовляє високоякісні пиломатеріали, в тому числі імітацію бруса та імітацію колоди. У нас Ви можете купити блок-хаус з сосни – найбільш затребуваний різновид вагонки, має привабливий зовнішній вигляд, доступну ціну і високі експлуатаційні характеристики.

Що таке блок-хаус?

Поняття блок-хаус, що в перекладі означає “блок для дому”, прийшло в Україну з Європи. Функціональність, естетичність, простота монтажу і доступність матеріалу забезпечили його швидке поширення серед наших співвітчизників.

Блок-хаус – це профільна облицювальна дошка, яка для з лицьового боку імітує сегмент оциліндрованих колод або профільованого бруса.

Для отримання блок-хауса колода обрізається поздовжньо з усіх боків. Серцевина з квадратним перетином використовується для виробництва дощок, вагонки, бруса, а напівкруглі зрізані деталі стають основою для блок-хауса. Їх профілюють замками шип-паз і поздовжніми вентиляційними насічками.

При виробництві облицювальні дошки проходять примусову сушку в камерах при високих температурах. Цей процес забезпечує матеріалу оптимальний рівень вологості – менше 12-14%.

Категорії

Блок-хаус, в залежності від якості поверхні, розподіляється на різні категорії.

Категорія екстра – добірні панелі без видимих ​​вад на поверхні. Вони мають високу вартість, тому використовуються, як правило, в ексклюзивних проектах.

Категорія А (клас А, сорт 1) – відсортовані пиломатеріали з “живими” сучками різного діаметру, різними за кольором, які не повинні випадати і бути чорними. Допустима наявність серцевини і смоляних кишень. Клас А оптимально підійде для покриття прозорим лаком.

Категорія В (клас В, сорт 2) – дошки, що мають “живі” і частково сучки, які випали, різного діаметру, різні за кольором. Допускається наявність серцевини і смоляних кишень.

Категорія С (клас С, сорт 3) – дошки з допустимою наявністю тріщин до 5% від всієї довжини. Діаметр смоляних кишень не повинен перевищувати 0,6 см, а сучків – 2,5 см, їх кількість не обмежена.

У компанії “Древосвіт” проводиться блок-хаус найпопулярніших на ринку України класів – А, В.

Оздоблення

Оздоблення вагонкою блок-хаус застосовується для зовнішньої і внутрішньої декорації будівель. Крім естетичних функцій обшивка виконує і ряд практичних:

 • забезпечує можливість зробити додаткову гідроізоляцію і теплоізоляцію будинку;
 • дає можливість організувати систему вентиляції фасаду;
 • дозволяє утеплити горище;
 • перешкоджає утворенню і розмноженню грибків і плісняви.

При цьому обшивка блок-хаусом не дає відчутного навантаження на несучі конструкції і фундамент будівлі.

Блок-хаус для зовнішньої обробки

Вибір матеріалу визначає якість і зовнішній результат обробки фасаду. Для обшивки будинку блок-хаусом оптимально підходять дошки шириною 130-150 мм. Заготовки повинні бути одного розміру і категорії, щоб екстер’єр будинку мав гідний зовнішній вигляд.

Важливим фактором для облицювання фасаду є стійкість матеріалу до гниття. Цією якістю можуть похвалитися хвойні породи дерева – сосна, ялина, модрина.

Компанія “Древосвіт” виробляє блок-хаус широкий з сосни для зовнішньої обробки будівель в будь-яких обсягах – для скромних будиночків і дерев’яних палаців.

Ширина: 125 (135) мм
Товщина: 35 мм
Довжина: 4000 (4500) мм

Різна довжина ламелей дозволить Вам раціонально використовувати облицювальні дошки, уникаючи непотрібних розпилів і зайвих витрат.

Блок-хаус для внутрішньої обробки

Блок-хаус в інтер’єрі застосовується практично повсюдно. Це можуть бути заміські будинки з розкішною оздобою в слов’янських традиціях, лазні, сауни, більярдні та навіть міські лоджії.

Ширина: 80 (85) мм
Товщина: 22 мм
Довжина: 3000 (4000) мм

 

Маючи багатий потенціал, дерево дозволяє реалізувати в інтер’єрі самі непередбачувані задуми. З натуральним блок-хаусом гармонійно поєднуються різні матеріали – шкіра, кування, дерев’яні балки, цегла.

При виборі блок-хауса для внутрішньої обробки береться до уваги призначення приміщення. Для облицювання лазень і саун зсередини чудово підійдуть листяні породи дерева, а для житлових кімнат знахідкою стануть – хвойні. Ялина має безліч сучків, які створюють на поверхні стін оригінальний малюнок, кедр забезпечує чудовий мікроклімат, а сосна вражає пишністю своєї текстури.

Універсальний блок-хаус

Універсальний блок-хаус має розміри, які підходять як для зовнішньої, так і для внутрішньої обшивки будинків. Використання такого матеріалу дозволяє забезпечити неймовірну схожість з будівництвом з оциліндрованих колод. Різниці не помітить ніхто!

На нашому сайті Ви можете замовити універсальний блок-хаус і в найкоротші терміни отримати пиломатеріал в будь-якому обсязі бездоганної якості.

Породи дерева

Блок-хаус дерев’яний виготовляється з різних порід деревини (сосна, дуб, осика, ясен, модрина). Кожен матеріал має свої особливості, які оптимально підходять для одних приміщень і не годяться для інших.

Найбільш затребуваним і дещо універсальним матеріалом вважається сосна. Поєднання її високих естетичних і експлуатаційних показників з низькою ціною приваблює більшість споживачів України та інших країн.

Переваги блок-хауса з сосни

 • Естетичність. Будь-який будинок, побудований з бюджетних матеріалів, набуває дорогий благородний вид і ефектно виділяється серед сусідніх будівель. Внутрішня обшивка блок-хаусом надає приміщенню старовинний колорит і наповнює його ніжним лісовим ароматом.
 • Екологічність. Виготовлений з натуральної деревини, блок-хаус з сосни створює в приміщенні унікальний мікроклімат, в якому легко дихати і комфортно перебувати.
 • Практичність. Обшивка блок-хаусом підвищує теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості будинку, а також його довговічність.
 • Довговічність. Стійкий до механічних навантажень, великих і різких коливань температури і рівня вологості.
 • Доступність. Ціна на блок-хаус з сосни в компанії “Древосвіт” – одна з найнижчих в своєму сегменті, що обумовлює високу популярність цього облицювального матеріалу.

Монтаж

Незначна вага дошки і профільне кріплення шип-паз дозволяють проводити монтаж сайдингу блок-хаус самостійно. Робиться це досить швидко, досить мати необхідний інструмент і вміти ним користуватися.

Вам буде потрібно:

 • пароізоляційний шар (частіше застосовується фольгований Крафтпапір);
 • гідроізоляційна плівка;
 • дерев’яні бруски для решетування (перетин 30х40 і 40х50 мм) або металевий каркас – для обрешітки;
 • теплоізоляційний матеріал (якщо планується паралельне утеплення будинку);
 • суміші для обробки деревини;
 • лак або морилка;
 • цвяхи, саморізи, дюбелі або кляммери;
 • лиштви, плінтуси (для монтажу блок-хауса з внутрішньої сторони стіни);
 • куточки;
 • ножівка або циркулярна пила (підвищить продуктивність при великих обсягах робіт);
 • дриль;
 • шуруповерт;
 • будівельний степлер.

Підготовчий етап

Акліматизація. Перед початком монтажних робіт дошки блок-хауса повинні протягом 5-7 діб полежати на вулиці без упаковки. Цей час необхідний матеріалу для адаптації до кліматичних особливостей Вашої ділянки. При цьому дошки не повинні контактувати з землею.

Просочення сумішами. Блок-хаус з натуральної деревини вимагає просочення антисептиками і сумішами, що перешкоджають загорянню матеріалу.

Підготовка стіни. Поверхню попередньо очищають від забруднень. Якщо блок-хаус буде монтуватися на дерев’яну стіну, необхідно скрупульозно очистити її від залишків кори.

Кріплення пароізоляції. Пароізоляційний фольгований Крафтпапір розташовується фольгою назовні. Для кріплення зручно використовувати будівельний степлер.

Монтаж обрешітки. Конструкція встановлюється тільки горизонтально. Тут ідеально підходять бруси з перетином 40х50мм, тому що товщина теплоізоляторів, як правило, 50 мм. Кріплення елементів проводиться антикорозійними саморізами, цвяхами, а до бетонної і цегляної основи – дюбелями. Ширина кроку кріплення вибирається з урахуванням розмірів теплоізоляційного матеріалу, але вона не повинна перевищувати 50-60 см.

Утеплення. В отвори конструкції обрешітки поміщається утеплювач.

Вітрозахист. На конструкцію кріпиться вітрозахисна плівка.

Контробрешітка. На каркас монтується вертикальний шар обрешітки, який стає основою для монтажу блок-хауса. Тут підійдуть бруски меншого розміру перерізу. Другий шар обрешітки забезпечує необхідний зазор між теплоізоляційним шаром і панелями блок-хауса.

Монтаж панелей блок-хауса

Підготовчий етап позаду і можна приступати до безпосереднього монтажу сайдингу блок-хаус.

Зазвичай облицювання дерев’яними панелями фасаду будинку робиться не по всій висоті. Нижня частина зовнішніх стін (30 см і більше) обробляється кам’яними матеріалами. Це і практично, так як підвищує довговічність конструкції, і є додатковим декоративним елементом екстер’єру.

Обшивка стін зазвичай здійснюється від низу до верху. Важливе значення в дотриманні горизонтальності ліній грає перший ряд дощок. Після його монтажу горизонтальність нижнього ряду блок-хауса перевіряється будівельним рівнем. По ходу роботи такі перевірки можна робити один раз в декілька рядів.

Перш, ніж приступати до монтажу, корисно буде намітити з використанням волосіні і рівня верхню і нижню контрольні лінії для монтажу блок-хауса.

Для полегшення роботи по кріпленню дощок варто розташовувати панелі блок-хауса так, щоб шип входив в паз зверху вниз. В цьому випадку несильного постукування гумовою киянкою досить для міцного з’єднання дощок один з одним.

Варіанти кріплення блок-хауса до обрешітки

Від типів кріплення панелей блок-хауса залежить якість виконання робіт, кількість браку і терміни завершення монтажу. Одна за одною облицювальні дошки скріплюються замком шип-паз, але їх потрібно зафіксувати до обрешітки. Існує можливих 3 способи фіксації блок-хауса.

 • За допомогою клямерів – такий метод зводить імовірність псування панелей до мінімуму, але вимагає трохи більших трудозатрат, що позначається на терміни закінчення монтажних робіт. Клямери прибиваються до решетування, а іншою стороною надягають на внутрішню стінку паза облицювальної дошки. Кожна наступна дошка вставляється в паз попередньої.

 • З використанням цвяхів – більш бюджетний варіант, але вимагає професіоналізму, інакше економія виявиться дорогувата – при найменших невірних діях можуть утворюватися відколи тонкої стінки паза. Капелюшок цвяха вганяють у панель перпендикулярно або під кутом так, щоб вона не заважала наступній дошці.
 • Із застосуванням саморізів – самий довгий і трудомісткий спосіб, ним рідко хто користується, але все ж він існує. У дошці на половину її товщини робиться отвір під капелюшок саморіза, потім дошка кріпиться до брусів обрешітки. Отвір потім маскується за допомогою дерев’яного штифта і шліфування.

Фінальний етап монтажу

Завершальним етапом монтажу блок-хауса є обробка кутів (зовнішніх і внутрішніх). Для цих цілей найчастіше застосовуються спеціальні куточки, які фіксуються на клейові суміші. Куточки окантовують будівлю, підкреслюючи ідеальну геометрію стін будинку.

Віконні отвори оформлюються лиштвами, які можуть бути лаконічними з чіткою геометрією або різьбленими в кращих слов’янських традиціях з різними візерунками.

На заздрість сусідам

Блок-хаус дозволяє перетворити в розкішний дерев’яний палац навіть саму скромну будівлю. Зробивши зовнішню і внутрішню обшивку будинку, Ви будете насолоджуватися внутрішнім оздобленням кімнат, вдихаючи цілющий аромат лісу, а ваші сусіди – заздрісно поглядати через паркан.

Особливості блок-хауса забезпечують масу додаткових переваг обшитій будівлі, крім зовнішньої пишності. Ваш будинок буде утеплений, прослужить довше і буде в тренді!

У виробничій компанії “Древосвіт” Ви завжди зможете купити високоякісний блок-хаус з сосни. Це найбільш затребуваний в Україні матеріал, який поєднує в собі естетичну бездоганність, простоту в монтажі і високі експлуатаційні характеристики.

Безкомпромісний підхід до процесів виробництва, суворе дотримання всіх його етапів гарантують високу якість продукції. А швидка адресна доставка силами нашої компанії дозволить вам приступити до монтажних робіт в найкоротші терміни.

Дозвольте собі будинок своєї мрії – теплий, затишний і неповторний!

Купити сосновий блок хаус Ви можете у нас, просто зателефонувавши по телефону, а ми в свою чергу забезпечимо доставку даного виду матеріалу в найкоротші терміни прямо за Вашою адресою.

Оформити замовлення зараз