БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 21:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Каркас вагонки (обрешітка) з дерева


монтажний брус

Для монтажу вагонки до стелі та стін бувають різноманітні методи, але всі вони без винятку припускають виготовлення обрешітки (каркаса).

Обрешітки – це несуча конструкція, з планок із дерева або профілів металевих. Після прикріплення її на стіні, обшивається погонажними виробами з дерева: вагонкою (сосна, вільха, липа), імітацією бруса, блок хаусом.

У той же час між стелею (стіною) і облицюванням формується зазор (по товщині планок або профілю), який буде служити вентиляційною шахтою. Також зазор зменшить ймовірність того, що деревина погонажних виробів почне “цвісти” або жолобитися.

Для виготовлення каркаса під вагонку (обрешітки) можна використовувати нестругані тонкі монтажні рейки з ялини або сосни, розміром від 2 × 4 см і вище залежно від технологічних потреб.

Відстань на стіні між монтажними рейками може коливатися від 30 до 70 см. Рейки кріпляться до стіни після того як їх виставили за рівнем, або шляхом прикручування шурупами або ж шляхом приклеювання в тих місцях, де стіни свердлити не можна.

Найважливіше при установці несучої конструкції, точність її установки. Цього можна досягти також шляхом використання клинів з дерева або пластика, які забивають між стіною і монтажною рейкою. Дерев’яні клини неважко виготовити власноруч, а пластикові продаються в будівельних магазинах, в самих різних розмірах.