БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 21:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Особливості процесу фарбування дерев’яної вагонки, імітації бруса, блок хауса і дошки підлоги


покраска вагонки

Фарбування дерев’яної вагонки, імітації бруса, блок хауса і дошки підлоги не складна, але має свої нюанси. Для захисту деревини від хімічного впливу, експлуатаційного зносу, бактерій і впливу зовнішнього середовища її потрібно покрити шаром захисних матеріалів, якими є лаки, емалі і грунти.

Перед початком проведення фарбування слід переконатися, що дерево сухе. Це можливо визначити за допомогою спеціального пристрою вологоміра або в домашніх умовах провести невеликий тест.вагонка фарбована

Візьмемо шматок поліетилену розміром приблизно 30 на 30 см. І прикріпимо його до дерев’яної вагонки, імітації брусу, блок хаусу, дошки для підлоги канцелярським скотчем, переконавшись, що немає щілин. Через добу перевіряємо – при появі всередині поліетилену крапель води або якщо основа деревини волога на дотик, то її фарбувати не можна – необхідне додаткове просушування.

Також перевіряємо на відсутність на поверхні матеріалів, які підлягають фарбуванню масляних плям і пилу. При фарбуванні дерев’яної вагонки, імітації бруса, блок хауса і дошки підлоги в зимові місяці необхідно переконатися, що в самій структурі дерева відсутній замерзла вода яка загрожує тим, що шар лаку або фарби в подальшому може відшарується.

Після проведення всіх підготовчих робіт з деревом можемо починати фарбування, для цього відкриваємо ємність з фарбою і ретельно її перемішуємо, потім беремо пензлик або валик і приступаємо до фарбування. Інструмент для фарбування вибираємо в залежності від розміру приміщень і обсягів роботи. Валик і пензлик необхідно купувати виходячи з того, що б вони були стійкі до розчинника, а розмір ворсу у валиків повинен бути середнім.

Процедура фарбування наступна – вмочили кисть або валик у фарбу, лак або грвагонка на балконіунт, дали їм стекти і наносимо матеріал на дерев’яну основу. З одного разу захисного матеріалу на інструменті має вистачити щоб забарвити 1.5 – 2 метри площі. Накладати фарбу краще спочатку по горизонталі, а потім по вертикалі основи.

При фарбуванні великих площ – можливе використання компресора, що працює за принципом безповітряного розпилення.

Завершивши забарвлення одним шаром захисного матеріалу робимо перерву на 5-9 годин, термін залежить від величини температури і вологості всередині приміщення. По закінченню часу, дивимось на стан висохлого шару, якщо фарба перестала приставати до рук можна наносити наступний шар.

Процес фарбування деревини має важливі моменти – запам’ятайте, що поки матеріал не затвердів – не закінчився термін полімеризації, він пожежонебезпечний.фарбування дерева ззовні

Якщо забарвлюють дерево в закритому приміщенні необхідно використання захисних респіраторів. При відсутності можливості нанесення фарби або лаку в один день Ви можете замочити валик або пензель, що використовували для фарбування в тому ж матеріалі яким ви фарбували, закривши все це герметично.

При необхідності шпаклівки тріщин або відколів в дереві це можливо виконати шпаклівкою так сказати імпровізованою, яку отримують, змішавши невелику кількість фарби або лаку з тирсою від дерева. Шпаклівку краще наносити після грунтовки першим шаром захисного матеріалу, а після висихання потрібно наносити наступний шар фарби або лаку.вагонка в білому кольорі

Переваги забарвлення деревини, це перш за все стійкість до хімічних засобів, перепадів температури і вібраційно-механічної деформації, надійно захищає від абразивного впливу, а також красиво виглядає.

Пофарбоване дерево є зовсім нешкідливим і тому використовується повсюди – в житлових приміщеннях, на виробництві і навіть у садках і школах. Процес фарбування настільки простий і виконати його можна власноруч, що також позитивно позначиться на вашому гаманці.