
Оздоблення стін дерев’яною вагонкою
Оздоблення дерев’яною вагонкою стін в будинку або в квартирі – це не просто престиж і розкіш, але і створення певних сприятливих умов. Це пояснюється тим, що представлений матеріал має теплоізоляційні властивості і при цьому забезпечує унікальний ефект – стіни можуть «дихати».
Останній фактор залежить від обмінної пароемкості: в разі надлишку парів вологи в повітрі вагонка починає їх поглинати, а при нестачі – віддає. Крім того, варто відзначити, що деревина здатна видавати приємний слабкий аромат, вона наділена бактерицидними властивостями і може нейтралізувати неприємні запахи. Все це дозволяє створити в будинку максимально сприятливий і здоровий мікроклімат для всіх членів сім’ї.
Оздоблення дерев’яною вагонкою, фото якої зазначено на сторінці, має на увазі дотримання певних етапів. Підготовка починається з таких робіт:
- Якщо мова йде про пористої і холодної поверхні стіни, яка відмінно проводить тепло, тоді буде потрібно утеплення та гідроізоляція з зовнішньої частини.
- У деяких випадках виконується і зовнішня декоративна обшивка.
Представлений пункт є досить важливим. Нехтування такими правилами зведе весь процес обробки і всі старання нанівець.
Оздоблення дерев’яною вагонкою: фото і порядок проведення робіт
Перше, що потрібно зробити перед виконанням поставленого завдання – залишити вагонку з дерева на 2-3 доби в тому приміщенні, де передбачається її застосування. Це необхідно для того щоб матеріал звик до мікроклімату кімнати.
Далі обробка стін дерев’яною вагонкою виглядає наступним чином:
- Потрібно визначитися з напрямком вагонки – горизонтальне або вертикальне.
- Здійснюється процес фіксації крайніх брусків. Необхідно зафіксувати на них монтажну нитку, використовуючи рівень і висок.
- Ця решітка вважається основою для вагонки.
- Щоб грати були рівною, потрібно до підвісів монтувати бруски, застосовуючи саморізи.
- Якщо ж необхідно додатково утеплити кімнату, тоді доцільно прокласти утеплювач з мінеральної вати. Такий матеріал укладається в пазах, які утворилися між вагонкою і стіною.
- Щоб забезпечити гідроізоляцію, потрібно поверх утеплювача і решітки паробарьера використовувати відповідний гідроізоляційний матеріал (використовується будівельний степлер).
Наявність паробарьера – відмінний захист від процесу гниття деревини, що дозволяє продовжити термін служби вагонки.