БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 21:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Що таке вагонка ?


терраса обшита вагонкой

Вагонкаце обшивочні дошки з типом кріплення шип-паз, яке полегшує монтаж. Використовується для внутрішньої обробки приміщень або обшивки фасадів будівель. Сфера застосування цього оздоблювального матеріалу широка. Її використовують для обшивки житлових приміщень, лазень, саун, дачних, а також технічних будівель. Ефектно виглядає дерев’яне оздоблення в інтер’єрі кафе, ресторанів і спортивно-розважальних закладів, оформлених у відповідних стилях.

888

Які бувають види вагонки?

Традиційний матеріал для неї – натуральна деревина, крім традиційного варіанту, а саме дерев’яної вагонки з сосни, вільхи, або ж липи, сучасний ринок пропонує безліч варіантів різної пластикової вагонки (або ж ПВХ вагонка), а також МДФ ламелі.

ПВХ вагонка

Вагонка з ПВХ – це обшивка зі спеціального полімеру, який носить назву полівінілхлорид. Сфера застосування вагонки з ПВХ пластика досить обмежена, так як має значний коефіцієнт лінійного розширення, а також має ряд додаткових істотних недоліків:

 • Пластик не пропускає повітря ( “не вміє дихати”), що обмежує можливості її використання в житлових приміщеннях. Це може призводити до накопичення вологи в щілинах між вагонкою, що в подальшому може провокувати появу цвілі на стінах з якими контактує пластикова вагонка.
 • Загальна невисока міцність пластикової вагонки сприяє отриманню різного роду деформацій навіть від невеликого зусилля.
 • Під впливом постійних перепадів температур має властивість деформуватися, і з часом розсипатися. Деякі екземпляри на морозі з легкістю можуть ламатися від найменшого дотику, а під впливом прямих сонячних променів розтріскуватися.

На жаль станом на сьогодні ринок будматеріалів кишить неякісними пвх панелями, які не тільки не порадують своєю якістю, але і можуть нашкодити небезпечними випарами. Тоді як обшивка з натурального дерева – універсальна, ідеально підходить для використання в житлових приміщеннях, і позбавлена ​​більшості перерахованих вище недоліків.

ПВХ вагонка різних кольорів

Приклад пластикової вагонки типу “сайдинг”, яка не пережила спекотний сонячний день.

МДФ панелі

Обшивка з МДФ панелей виготовляється з пресованої екологічно чистої деревної стружки. Панелі мають легку вагу, можуть бути стилізовані під інші матеріали (мармур, граніт, дерево), але як і пластикова вагонка, мдф панелі не позбавлені недоліків:

 • МДФ панелі мають властивість накопичувати вологу в собі, в кращому випадку це призведе до руйнування самої панелі, а в гіршому може призвести до утворення цвілі на поверхні панелі і прилеглих поверхонь.
 • При нанесенні удару можуть лопнути, тому що даному виду матеріалу не властива гнучкість і еластичність.

Відносяться до класу пожежної безпеки КМ5 (сильногорючі), та мають суворий регламент щодо розміщення в приміщеннях з нагрівальним обладнанням (газові плити, котли, духовки, каміни). Також не рекомендується розміщувати електропроводку, або різні електро кабелі поблизу с мдф ламелями.

Дерев’яна вагонка

Класика, найбільш затребувана серед покупців. Обшивочні дошки виготовляються з різних порід дерева і мають необмежений спектр застосування. Це прекрасний оздоблювальний матеріал для фасадів будинків, внутрішнього оздоблення житлових кімнат, лазень, садових будівель. Залежно від сорту, може застосовуватися як для респектабельних приміщень, так і для технічних будівель.

До слова про пожежну безпеку дерев’яної вагонки – Так, дерев’яна вагонка відноситься до класу пожежної безпеки КМ4 (помірно займисті), але на відміну наприклад від мдф панелей, дерев’яну вагонку представляється можливим обробити різними негорючими просоченнями, які значно покращують рівень пожежної безпеки дерев’яної обшивки, що зводить ризики до мінімуму.

Переваги вагонки з дерева

Натуральна дерев’яна вагонка широко затребувана при обробці лазень, саун, лоджій, і балконів в будівництві через переваги, якими володіє цей матеріал:

 • Екологічна бездоганність. Обшивочна дерев’яна вагонка виготовляється з різних хвойних і листяних порід дерева (вільха, липа, сосна), тому її екологічна чистота і безпека не піддається сумнівам.
 • Естетичний вигляд. Цей матеріал активно використовується в дизайнерських проектах зовнішньої і внутрішньої обробки приміщень в стилі еко, або лофт. Унікальний природний малюнок, різноманітні відтінки і якісна обробка вагонки дозволяють додати інтер’єру і екстер’єру особливий шарм, наділивши його теплом і ароматом натурального дерева.
 • Теплоізоляція. Дерево чудово зберігає тепло всередині приміщення, дозволяючи скоротити витрати на опалювальні ресурси.
 • Довговічність. При її виробництві – деревина проходить спеціальну обробку, яка дозволяє протистояти різким перепадам температури, грибків, цвілі і не боятися підвищеної вологості. Натуральне дерево буде радувати Вас не одне десятиліття.
 • Звукоізоляція. Дерево має чудові звукопоглинальні властивості.
 • Простота монтажу. Натуральна деревина податлива в обробці і не вимагає великого досвіду роботи з матеріалом.
 • Широкі можливості. Сфера використання натуральної обшивочної дошки обмежується тільки власною фантазією. Це ідеальний матеріал для оздоблення бань і саун, фасадів, дачних підсобних будівель, балконів, мансардних поверхів.

Що таке євровагонка?

Євровагонка поєднує в собі основні класичні риси та переваги сучасних матеріалів, створених за новітніми європейськими технологіями. Великий список переваг робить її найкращим вибором серед професійних будівельних матеріалів:

 • Удосконалена форма – більший шип (до 8 мм), оптимальні фіксовані розміри дощок (товщина 12,5 мм, робоча ширина без шипа 88 мм), вентиляційні канавки для запобігання скупчування конденсату.
 • Оптимальний рівень вологості – дошки піддаються примусовій камерній сушці для досягнення показника 10-15% вологості у сировині. Це запобігає евровагонку від деформування, появи гнилі і жучків. Крім того, сухі пиломатеріали більш прості в обробці та догляді при подальшій експлуатації.
 • Відсутність ворсу на лицьовій поверхні дошки підвищує естетичні показники обшивочного матеріалу.
 • Ретельне сортування готової продукції з урахуванням стану деревини і наявності дефектів виробництва

Види профілю:

Ринок обробних матеріалів пропонує дерев’яну обшивку з різними профілями. Відрізнятися можуть розмір і геометрія елементів, конфігурація кріплення, характери поверхонь. Це позначається не тільки на зовнішніх якостях ламелей, а й на сфері застосування дощок.

 • Класичний профіль або “стандарт”

Є основою для всіх типів вагонки. Лицьова сторона профілю близько шипа має додаткову фаску, яка дає підкреслені декоративні шви.

Вагонка, профіль "Стандарт"

 • “Softline” або “Європрофіль”

Вагонка Софтлайн, або європрофіль

Такий вид профілю має меншу ймовірність утворення відколів і задирок при експлуатації за рахунок відсутності гострих кутів у перетині. Це – оптимальний варіант для саун і лазень. Також часто плутають з євровагонкою.

 • “Євровагонка”

Відповідає європейському стандарту DIN 68126/86, характеризується глибоким пазо-гребньовим з’єднанням. Таке рішення дозволяє спостерігати між товстими частинами панелей проміжки, які закриті шипами.

Європейський стандарт обумовлений суворими вимогами до рівня вологості у вихідній сировині, формі вироблених виробів і якості текстури готової вагонки. Мають на своїй тильній стороні спеціальні вентиляційні канали, які призначені для відводу зайвої вологи і запобігають появі конденсату між вагонкою і поверхнею до якої вона кріпиться. Це збільшує термін служби обшивки і запобігає можливим процесам гниття дерева.

 • “Штиль”

Характерна особливість профілю – відсутність фаски близько шипа, що дає менш виражені шви, ніж у традиційної. “Штиль” призначений для створення імітації стіни з бруса і часто випускається в потовщеному варіанті (до 25мм), тому може використовуватися для обшивки фасадів.

 • “Блокхаус”

Блокхаус також вважається одним з видів вагонки. Цей профіль має напівкруглий профіль та імітує стіну, зібрану з оциліндрованого брусу. Використовується часто для обробки зовнішніх стін будівель.

 • “Ландхаус”

Це один з найдорожчих видів ламелей, так як фрезеруються з лицьового боку або обробляються іншими способами, утворюючи на поверхні дошки складні малюнки. Можлива навіть імітація різьби по дереву, що отримується методом гарячого тиснення під пресом.

 

 • “Американка”

У дошці цього виду відсутня фаска і зроблений плавний перехід від шипа до центру лицьової частини. Така конфігурація створює імітацію сайдінгових панелей. При цьому будинок обшитий натуральним матеріалом.

Вагонка “американка” з іншим типом шип-паз кріплення.

 • Двостороння

Вагонка безшовна

Обидві сторони такої обшивочної дошки мають зовнішній вигляд лицьової. Такі дошки дають можливість підібрати оптимальний малюнок або заховати незначні дефекти на тильній стороні, а також використовуються з метою побудувати тонку дерев’яну перегородку. Двостороння вагонка не має вентиляційних пазів, тому не підходить для приміщень з підвищеним рівнем вологості.

З якої породи дерева вибрати вагонку?

Дерев’яна вагонка виготовляється з різних порід деревини і сировини різних категорій. Кожна порода дерева має свої переваги і недоліки, так вагонка з хвойних порід – відмінно підійде для дитячої кімнати або для будь-якої іншої житлової кімнати виходячи зі своїх антибактеріальних властивостей, але вона не пристосована до різких перепадів температури, а вагонка з листяних порід, таких як липа, підійдуть для обробки лазні – завдяки властивості витримувати високі температури при відносно високій вологості повітря, але вона не відрізняється дешевизною, що робить витратним процес обробки великої кімнати вагонкою з липи. Роблячи висновки з перерахованого вище, необхідно розібрати це питання детальніше.

Область застосування тієї чи іншої породи дерева часто залежить від умов експлуатації, і характеристик самої деревини, так:

 • Вагонка з хвойних порід (сосна, ялина) – застосовується для внутрішніх обробки приміщень, без різких перепадів температурного режиму, вагонка з сосни, ялини може експлуатуватися від -5 ° С до +30 ° С і відносно невисокою вологості повітря; Вагонка з хвойних порід здатна надавати протимікробний і дезінфікуючий ефект, завдяки вмісту в своєму складі природних фітонцидів, які цьому сприяють.
 • Вагонка з масиву липи – чудова натуральна деревина, яка здатна витримувати значні температури при невисокому вмісті вологи в повітрі; Приємно відрізняється від інших деревних порід мінімальним вміст смол, що означає відсутність різних домішок в гарячому повітрі сауни. При використанні липи в сауні, рекомендується провітрювати приміщення бані чи сауни після кожного сеансу для запобігання раннього процесу гниття.
 • Вагонка з масиву вільхи – мабуть найстійкіша до перепадів температур деревина, підходить як для використання в неопалюваних приміщеннях, таких як мансардні приміщення, балкони, і тераси, так і для використання в гарячих лазнях з температурою повітря до + 120 ° С і вологістю повітря до 100%, до того ж має підвищений опір до гниття.

Компанія “Древосвіт” робить акцент на затребуване поєднання якісних характеристик і доступності матеріалу, тому пропонує своїм клієнтам обшивочний матеріал з сосни, вільхи та липи. Ці породи дерева відрізняються високими естетичними показниками, низькою ціною і широким спектром застосування.

Сорти деревини

Перш, ніж упакувати вагонку в термоусадочну плівку, виробник сортує її відповідно до загальноприйнятих стандартів. Природні дефекти деревини та особливості її обробки визначають клас готового виробу.

Класифікація за сортами проводиться на основі якості вихідної сировини – кількості сучків, смоляних кишень, тріщин тощо. Виділяють наступні класи деревини:

 • Клас “Екстра” (або “Преміум”) – цей клас відрізняється повною відсутністю “природних дефектів” – сучків, серцевини, смоляних кишень. Вартість евровагонки такого класу досить висока, тому вибирають її тільки вкрай вимогливі клієнти.
 • Клас А – застосовується для більш економної зовнішньої обробки, але зі збереженням краси природного малюнка деревини. Це також строго добірна дошка, але має “живі” сучки різного діаметру, але не випадають і не чорні, багато споживачів розглядають наявність таких дефектів, як природний декоративний елемент, що додає інтер’єру деякої чарівності. Вагонка цього класу чудово виглядає під прозорим лаком.
 • Клас В – має частково сучки, які випали, частково – “живі”, вона може мати смоляні кишеньки і серцевину. Цей сорт зазвичай використовується під фарбування.
 • Клас С – найчастіше використовується для обробки технічних і господарських будівель, підходить як бюджетний варіант. Деревина цього класу може мати тріщини до 5% від всієї довжини. Кількість сучків і смоляних кишень не обмежена, але максимально допустимий діаметр визначено – до 2,5 см для сучків і до 0,6 см для кишень.

У продажу можна зустріти варіанти проміжні – категорій АВ і ВС.

Таке сортування дозволяє раціонально використовувати пиломатеріали і отримувати очікувані результати. Немає необхідності, наприклад, переплачувати за “екстра” клас при обробці дачного сарайчика. У той же час, обшиваючи робочий кабінет керівника вищої ланки великої компанії, розумніше віддати перевагу саме преміальному сорту вагонки, так як він створює благородний інтер’єр, який говорить про бездоганний смак господаря і його високе становище.

Якщо у Вас ще залишилися питання, Ви завжди можете звернутися за консультацією в інтернет-магазин Древосвіт. Наші співробітники дадуть відповідь на всі ваші питання, і допоможуть оформити замовлення, достатньо залишити свої контактні дані у формі зворотного зв’язку, і через недовгий час ми з вами зв’яжемося.