БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 21:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Що таке євровагонка та яку обрати для себе?


евровагонка цена

Особливості євровагонки

Євровагонка – обшивальна дошка, яка відрізняється за певними характеристиками від класичної вагонки дерев’яної. Виготовляється вона за європейськими стандартами, чим пояснюється її назва.

Профіль євровагонки

Євровагонка виготовляється за строго зазначеними розмірами: товщина профілю складає 13 мм, ширина без шипа (робоча) – 88 мм, ширина з шипом (загальна) – 96 мм. До профілю євровагонки застосовуються також і інші стандарти:

 • збільшене пазо-гребневе з’єднання до 9 мм виключає можливість утворення щілин на стиках при перепадах рівня вологості і температурного режиму;
 • тильна сторона євровагонки профілюється вентиляційними отворами, які забезпечують необхідну вентиляцію і не дають утворюватися конденсату.

Євровагонка випускається в двох варіантах – з профілем “Стандарт” і “Soft Line”.

 • У “Стандарту” – прямі фаски над гребенем і шпунтом. Це класика. Універсальна і підходяща під будь-який екстер’єр та інтер’єр.
 • Профіль “Soft Line” має більш м’яку геометрію, що читається з назви ( “м’яка лінія”). Євровагонка з округленими фасками часто використовується в приміщенні, так як надають інтер’єру благородні нотки, роблячи його більш затишним.

Вологість євровагонки

Як матеріал для виробництва євровагонки використовується тільки та деревина, яка пройшла процес примусової камерної сушки.

Стандартний показник вологості для даного виду виробу – 10-16%. Це той рівень, який виключає можливість появи тріщин, посиніння, деформації дощок при зберіганні, монтажі та експлуатації.

Сорти євровагонки

Виготовлена ​​євровагонка обов’язково сортується по класах якості. При цьому враховуються природні особливості матеріалу (наявність і зовнішній вигляд сучків, смоляних кишень і т.д.) і якість обробки деревини.

Виділяють 4 основних сорти (класу) євровагонки

 • Екстра – найбільш престижний сорт євровагонки, без найменших дефектів, сучків і смоляних кишень. Використовується, як правило, для обробки ексклюзивних інтер’єрів.
 • Клас А (сорт 1) – відсортовані обшивальні дошки, що мають “живі” сучки різних розмірів, які можуть відрізнятися за кольором (але не бути чорними) і не повинні випадати. Можлива наявність смоляних кишень і серцевини. Красиво виглядає під прозорим лаком.
 • Клас В (сорт 2) – дошки з живими і частково випадаючими сучками, допускається серцевина і смоляні кишені.
 • Клас С (сорт 3) – дошки, в яких допускається наявність тріщин не більше 5% від загальної довжини. Смоляні кишені мають діаметр до 6 мм, а сучки – до 25 мм, кількість їх може бути необмеженою.

На будівельних ринках зустрічається дерев’яна вагонка проміжних класів – АВ, ВС.

Якість поверхні євровагонки

До якості поверхні євровагонки також пред’являються високі вимоги:

 • на лицьовій поверхні не повинні бути присутніми хвилі;
 • всі сучки на фронтальній поверхні повинні бути гладко відшліфовані;
 • “полку” євровагонки (поглиблення лицьової поверхні з боку шипа) повинна бути гладка, без задирів і шорсткостей.

Упаковка євровагонки

Пачки євровагонки (зазвичай складаються з 10 дощок) обов’язково упаковують в термоусадочну плівку, яка захищає пиломатеріал від вологого середовища і зберігає первинний зовнішній вигляд при транспортуванні і зберіганні.

Вагонка дерев’яна двостороння Сосна

Вагонка дерев’яна двостороння сосна має класичний профіль і двосторонню обробку. Це дає можливість при монтажі вибирати кращу сторону там, де естетичні якості дошки найбільш значущі. Додаткова перевага використання двосторонньої дошки – істотна економія (в порівнянні з євровагонкою класу “екстра”) при отриманні бездоганного результату.

Вагонка дерев’яна Європрофиль Сосна

Вагонка дерев’яна Європрофиль, виготовлена ​​з сосни, відрізняється ідеальною геометрією, красивим природним відтінком і привабливим малюнком. Особливість профілю (подовжений гребінь і висунута п’ята оптимальної товщини) гарантує надійне глибоке стикування без тріщин. Природний малюнок дошки і геометрія профілю зберігаються незалежно від умов експлуатації (коливань рівня вологості і контрастів температури).

Купівля євровагонки з розумом: корисні поради від професіоналів

Відносно низька ціна (у порівнянні з конкурентними торговими точками) на затребувані найменування пиломатеріалів зазвичай говорить про сумнівне походження продукції. Чи не помилитися при виборі дерев’яної вагонки й євровагонки і забезпечити опоряджувальним роботам очікуваний результат допоможуть наші поради.

Правильний вибір вагонки й євровагонки

Різні категорії

Вагонка дерев’яна проходить обов’язкове сортування за наявністю і кількістю дефектів деревини, якості обробки. Клас “Екстра” – це ідеальні пиломатеріали “без сучка без задирки”, євровагонка цієї категорії відповідає вищому класу. У вагонці класу А допустима деяка кількість “живих” сучків (світлого кольору будь-якого відтінку). Вагонка категорії В визначається стандартами, яка має “живі” і “неживі” сучки і смоляні кишеньки. Вагонка класу С може мати випадаючі сучки і тріщини до 5% від довжини виробу.

Призначення вагонки

Вагонка має широкий спектр застосування. Залежно від її призначення, можна вибирати різні сорти матеріалу і деревини, з якої вона виготовляюєься. Так сорт “екстра” орієнтований на дорогі респектабельні проекти, сорт А прекрасно виглядає у всіх інтер’єрах, його можна покривати прозорим лаком, демонструючи витонченість природного малюнка. Сорт В – оптимальний вибір для стін, які плануються фарбувати, а сорт С раціонально використовувати для технічних і садових будівель.

Що стосується породи деревини, для інтер’єрів кімнат, наприклад, часто використовують вагонку з сосни – вона естетично приваблива і має доступну ціну. А для гарячих лазень і саун краще віддати перевагу вільсі або липі.

Упаковка вагонки і початок роботи з нею

Євровагонка повинна бути надійно упакована в поліетилен, який захищає матеріал від підвищеної вологості і пошкоджень.

Вагонка, виготовлена ​​за європейськими стандартами, проходить камерну сушку, тому працювати з пиломатеріалом радять в сухих умовах. При холодній вологій погоді необхідно включити опалення. Дотримання правил зберігання, транспортування і роботи з дерев’яними обшивальними дошками дозволяє домагатися ідеальних довгострокових результатів. Вибирайте євровагонку і традиційну вагонку дерев’яну у надійних виробників і отримуйте задоволення від роботи і створених інтер’єрів!