БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 21:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Як обшивати дерев’яною вагонкою житлові будівлі всередині і зовні


как обшивать деревянной вагонкой

Обшиваємо стіни дерев’яною вагонкою

Останнім часом все більша кількість власників будинків вибирають виключно натуральні матеріали для будівельно-ремонтних робіт. Одним з найбільш популярних матеріалів прийнято вважати вагонку – це екологічно чистий матеріал, який наділений відмінними експлуатаційними властивостями. Одними з найбільш популярних запитань є: як обшивати дерев’яною вагонкою і, які саме приміщення можна обшивати. Представлений матеріал використовується для внутрішніх і зовнішніх робіт. Головне – правильно визначитися з породою деревини.

Переваги обшивки

Однією з основних завдань даного матеріалу є збереження тепла в житловому приміщенні. Коли ми обшивають стіни дерев’яною вагонкою, в приміщенні створюється певний мікроклімат: при підвищеному ступені вологості дерево починає її поглинати, а при нестачі – виділяти.

  • Основні переваги обшивки: Простий спосіб монтажу, який базується на основі пазо-гребневого методу.
  • В процесі монтажу вагонки на зовнішню частину будівлі – матеріал укладають горизонтально. Починати процес обшивки рекомендується від низу до верху.
  • Обшивочний матеріал накладається один на одного, а що утворилися стики потрібно обробити поліуретанової мастикою. Завдяки такому способу можна створити термо-, гідро- і шумоізоляцію.

Вагонка – універсальний матеріал, який відмінно поєднується з іншими натуральними або штучними матеріалами. У квартирах такі дошки найчастіше використовують для обшивки балконів або лоджій. При цьому цей матеріал не потребує особливого догляду. Головне пам’ятати – звести до мінімуму регулярний контакт з водою, а позбутися від пилу можна за допомогою сухої серветки або пилососа.

Способи укладання

Особливим попитом матеріал користується для внутрішньої обробки житлових приміщень. Щоб обшити стелю дерев’яною вагонкою або стіни, користувач може застосувати вертикальний або горизонтальний спосіб укладання. Однак якщо мова йде про сауну чи лазні, тоді варто віддати перевагу вертикальному методу, щоб виключити скупчення води в пазах. У такому приміщенні потрібно забезпечити хорошу вентиляцію, тому рекомендується залишати спеціальні отвори для циркуляції повітря.

Прийнявши рішення обшити кухню дерев’яною вагонкою, важливо звернути увагу на поверхню стін – вагонка використовується для обшивки навіть нерівних поверхонь. Для цього буде потрібно виконати якісну обрешітку. В процесі обшивки стелі потрібно мати під рукою шурупи і скоби. Щоб укладання матеріалу була рівною – починати потрібно з кута. Перед тим, як приступити до робочого процесу поверхню матеріалу рекомендується покрити спеціальним захисним засобом від цвілі, що допоможе продовжити терміни експлуатації вагонки.

Для обшивки стін із зовнішнього боку будівлі обробку захисними речовинами потрібно проводити частіше – один раз на рік. Це допоможе зберегти зовнішній вигляд матеріалу, незалежно від погодних умов.