
Лежаки для лазні своїми руками
Щоб спорудити лежаки для лазні своїми руками, буде потрібно ознайомитися з можливими варіантами різних конструкцій. Одним з найпопулярніших прийнято вважати безкаркасні моделі. Для їх спорудження не буде потрібно створення додаткового каркаса, адже в якості опори використовується підлогу.
Послідовність робочого процесу наступна:
- До стін фіксуються дві дошки завдяки шурупам-глухарям (розмір дощок залежить від габаритів лазні). Завдяки гайок між дошками і стінами виконані певні зазори.
- На що утворилися «ребра» можна викладати дошки для майбутнього лежака.
Якщо використовуються дошки товщиною 45 мм і довжиною близько 280 см, міцності даної конструкції буде не вистачати. Для цього буде потрібно скріпити дошки поперечними брусками, не забуваючи зберігати зазор між дошками в 1 см. В результаті, виходить щит-лежак з дерева.
- Цей щит потрібно притягнути до бічних дошок (виконує роль опори), використовуючи саморізи чорного кольору. Виконується ця робота знизу, щоб зверху не було ніяких металевих деталей.
- Щоб розібратися з відповіддю на питання, як зробити лежак для лазні своїми руками, буде потрібно потурбуватися про збірку сходинок, висота яких становить приблизно 25 см від підлоги.
Лежак для лазні своїми руками: міцність конструкції
Для максимальної міцності лежак для лазні своїми руками потрібно доповнити двома опорами з бруса. Це потрібно, якщо лежак передбачений для кількох людей, а товщина дощок мінімальна. Якщо були використані дошки 65-70 см, застосування дерев’яних опор є необов’язковою умовою.
Крім того, варто врахувати той факт, що всі дерев’яні поверхні в обов’язковому порядку потрібно просочити відповідними маслами. Просочення піддається лежак і ступені. Такі масла виконують захисну функцію, оберігаючи дерево від передчасного зносу і пошкоджень.
Робимо практичний лежак своїми руками для лазні
За габаритами лежак своїми руками для лазні повинен
бути таким, щоб людина змогла з комфортом розміститися на весь зріст. Висота – оптимальна, щоб людина змогла з легкістю залізти і злізти з нього (можлива наявність сходинок).
Відстань від підлоги або ступенів до лежака варіюється в межах від 75 до 90 см. В цілому, висота залежить від зростання парильника, який зможе в положенні стоячи виконувати масаж. При цьому парильник не повинен нагинатися.