БЕЗ ВИХІДНИХ

з 8:00 до 21:00
+38 (068) 676-35-32
+38 (066) 810-15-65
+38 (093) 950-76-85
Якісні пиломатеріали
Великий вибір пиломатеріалів за вигідними цінами

Дерев’яна соснова підлога – будівельна класика


доска для пола

Дерево з давніх – давен вірно служило людині – допомагало отримати дах над головою, облаштування осель і рятувало життя при будівництві оборонних споруд, лікувало своїми соками, листям, квітами і плодами, обігрівало служив паливом для домашнього вогнища.

Одним з широко поширених продуктів одержуваних при переробці деревини є підлогу, виготовлений, в тому числі, з одного з найбільш підходящих матеріалів – сосни.

Дерев’яна соснова підлогадошка підлоги завдяки властивою в деревині смолі довговічні, мають прекрасну тепло і шумоізоляцією, благотворно впливають на здоров’я людини, одні з найбільш доступних за ціною і ніколи не виходять з моди.

Дерев’яна підлога виготовлений з соснової деревини – натуральний продукт, який має складну однорідну структуру. Тому дерево є чутливим до зміни зовнішніх параметрів, особливо температури і відносної вологості повітря.

Дерево прагне до стану гігроскопічної рівноваги вбираючи або віддаючи вологу в навколишнє середовище. В ході цього процесу змінюються розміри, відбувається розбухання або всихання дощок. Через це придбану підлогу необхідно стабілізувати до вологості рівня рівноваги гігроскопічності деревини, яка відповідає майбутнім умовам експлуатації.

Цей стан може бути досягнуто шляхом розміщення дощок підлоги в приміщенні, при температурі і відносній вологості повітря, що відповідає умовам майбутньої експлуатації протягом як мінімум 2 тижнів, проте не менш, ніж до досягнення дошкою необхідного рівня вологості.

Якщо ми не будемо дотримуватися цієї умови на підлозі можуть виникнути нерівності або тріщини.

Перед монтажем слід виміряти вологість біля основи і дощок підлоги. Укладання дощок підлоги на будівництві, де проводяться ще роботи пов’язані з високою вологістю повітря, наприклад, при проведенні оздоблювальних робіт (фарбування, заливці чорнових підлог і т.д.) є неприпустимою.

Якщо під основу, на яку кладуться лаги для підлоги, використати бетонну підлогу,лаги на підлогу то його вологість повинна бути не більше 3%. Розміри балки для лаги і їх ширина залежать від індивідуального проекту, найчастіше застосовуються балки перетином 60 × 40 на відстанях з кроком 600 мм для масивної підлоги (товщ. 28 мм і більше).

Постійне кріплення балки до основи може здійснюватися за допомогою дюбелів, шурупів-саморізів по дереву або інших засобів, обов’язково перевіряючи горизонтальність будівельним рівнем.

Бажано на підготовлену поверхню між балками лаг покласти шар утеплювача (пінополістирол або базальтова вата), проте, на висоту трохи нижче товщини лаги для забезпечення вентиляції нижнього шару підлоги.

Після монтажу лаг починаємо укладати підлогу закріплюючи першу дошку на відстані від стіни близько 10 мм. Наступні ряди дощок ми кріпимо цвяхами або шурупами-саморізами по діагоналі в п’яту дошки. Намагаємося максимально щільно підігнати одну дошку до іншої використовуючи для цього гвинти, клини і скоби.

Щоб не пошкодити кромки дощок при підгонці використовуємо невеликі шматки залишків від аналогічних дощок. Крім того, цвяхи акуратно занурюємо в деревину за допомогою металевого бруска-добойника.

Для поліпшення загальної консистенції всієї поверхні підлоги можна також застосовувати нанесення клею, для з’єднання дерева з деревом в стики дощок. Після завершення всього обсягу робіт, пов’язаних з кріпленням дощок підлоги монтуємо плінтуса, шліфують можливі забруднення, що виникли при монтажі, дерев'яна підлогазвертаючи увагу і в разі необхідності коректуючи поздовжні щілини між дошками за допомогою замазки або шпаклівки і т.п., пристосованої для фарбування підлоги.

Поверхню підлоги очищаємо від сміття, пилососимо від пилу і наносимо шар лаку. Рекомендується застосування лаку призначеного під остаточну обробку, метою якого є грунтовка і свого роду захист від потемніння деревини.

Після висихання першого шару лаку знімаємо абразивною шліфувальною шкуркою мікро ворс і наносимо один, а бажано і два шари лаку, звичайно після остаточного висихання.

Очевидно, що не ми захистимо себе від природної схильності деревини до зміни кольору з часом. Однак, ми можемо розглядати цю особливість як свого роду перевагу.